Pompy próżniowe – olejowe, BECKER , RIETSCHLE BUSCH ssawa

Urządzenie stosowane w technice służące do usuwania gazów (wytworzenia podciśnienia) w zamkniętej przestrzeni.
Pompy dzieli się ze względu na sposób działania na:
objętościowe, strumieniowe, jonowo-sorpcyjne, jonowo magnetyczne, molekularne, kondensacyjne, adsorpcyjne i jonowe.

Najważniejszymi parametrami pomp próżniowych są:


ciśnienie końcowe (najmniejsze ciśnienie jakie można uzyskać taką pompą),
szybkość pompowania oraz zależność tej szybkości od ciśnienia,
wydajność (mierzona zwykle w m3 wypompowywanego gazu w jednostce czasu).


Ważnym wyróżnikiem pompy jest maksymalne ciśnienie jakie może panować na wylocie pompy.

Łopatkowe – bezolejowe – Rotacyjne bezolejowe pompy próżniowe

Prostota wykonania, tylko jeden wał oraz bezpośrednie przeniesienie napędu – pompy próżniowe, charakteryzujące się niskimi kosztami obsługi i utrzymania. Pompy te pracują w 100% bezolejowo. Są wyposażone w łopatki grafitowe o przedłużonej żywotności, zintegrowane filtry powietrza oraz zawory regulacji. Zapewnia to bezproblemową współpracę z dodatkowymi akcesoriami. Zintegrowana chłodnica powietrza gwarantuje niską temperaturę powietrza na wydechu. Kompaktowa obudowa zapewnia niski poziom hałasu oraz niską emisję ciepła. Opcja ochrony antykorozyjnej czyni te pompy nadające się do pracy w obecności wilgotnego powietrza.

Lobowe pompy próżniowe Mink

Lobowe pompy próżniowe Mink firmy Busch oferują najwyższą efektywność wytwarzania próżni do celów przemysłowych, stałą wydajność, a także minimalne wymagania dotyczące konserwacji. Seria MM 1324 AV do MM 1322 AV to cztery produkowane rozmiary lobowych pomp próżniowych Mink. Cała seria Mink obejmuje lobowe pompy próżniowe o szybkości pompowania od 40 do 1000 m³/h.

Dzięki zaawansowanej próżniowej technologii lobowej pompy Mink osiągają bardzo wysoki poziom efektywności, co pozytywnie wpływa na zużycie energii i wydajność. W praktyce oznacza to oszczędność kosztów energii aż do 60% w porównaniu z konwencjonalną technologią próżniową przy zapewnieniu tej samej prędkości pompowania.

Dodatkową zaletą próżniowej technologii lobowej jest bezkontaktowa metoda działania: żadna z części ruchomych wewnątrz pompy próżniowej nie styka się z inną, dzięki czemu elementy te nie zużywają się i urządzenie nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji w czasie eksploatacji.

Takie prace konserwacyjne, jak kontrola i wymiana części, zostały całkowicie wyeliminowane. Dzięki całkowicie suchemu sprężaniu, niewymagającemu płynów eksploatacyjnych w komorze sprężania, zostały wyeliminowane koszty związane z ich zakupem, dostarczeniem lub utylizacją. Lobowe pompy próżniowe Mink są chłodzone powietrzem.

Wysoki poziom niezawodności oraz długa żywotność pomp próżniowych Mink to kolejna zaleta sprężania bezkontaktowego, niewymagającego płynów eksploatacyjnych. Ponieważ praktycznie nie dochodzi do zużycia części, wydajność próżni i ssania pozostaje na stałym, wysokim poziomie przez cały okres użytkowania urządzenia. Zastosowanie koncepcji inteligentnego tłumika pozwoliło uzyskać cichą pracę pompy.

Pompy próżniowe o jednostopniowez pierścieniem wodnym LEMA , SPECK PUMPEN , SIHI (płaszczem wodnym )

przeznaczone do przetłaczania gazów i wytwarzania próżni lub nadciśnienia.

Pompy te znajdują zastosowanie w różnorodnych aplikacjach w wielu gałęziach przemysłu. Szczególnie przydatne tam gdzie możliwe jest zassanie różnego rodzaju agresywnych substancji np.: suszarnie drewna.

Pompy próżniowe o jednostopniowe  z pierścieniem wodnym przeznaczone do

przetłaczania gazów i wytwarzania próżni lub nadciśnienia.

Pompy te znajdują zastosowanie w różnorodnych aplikacjach w wielu gałęziach przemysłu. Szczególnie przydatne tam gdzie możliwe jest zassanie różnego rodzaju agresywnych substancji np.: suszarnie drewna.

Do najważniejszych zalet oferowanych pompmożna zaliczyć m.in.:

  • Wysoką jakość wykonania i niezawodność dzięki prostej i zwartej konstrukcji.
  • Umożliwia przetłaczanie większości gazów, w tym mieszanin gazów i cieczy, np. bardzo wilgotnego powietrza.
  • Sprężanie w pompie ma charakter izotermiczny.
  • Jedyną częścią ruchomą pompy jest wirnik.
  • Praca bez oleju – obsługa i konserwacja ograniczone są do minimum, przyjazna dla środowiska naturalnego
  • Cichobieżność i niski stopień wibracji.